ترکیه


چت انلاين

Weather data OK.
استانبول
20 °C

دو ساعت فیلم از دیدنی های ترکیه به اضافه نقشه ترکیه به فارسی هدیه ما به شما عزیزانی که تورهای ترکیه ما را انتخاب نموده اند

اینو هم بخونید ضرر ندارد

enlightenedهشت سال تجربه کاري ما در خصوص ترکيه به ما اين جرات را ميدهد که بگوييم ترکيه تخصص ماست
شماميتوانيد بهترين نرخ هاي تورترکيه ، توراستانبول، تورآنتاليا، تورآلانيا، رزرو هتل ترکيه، اجاره آپارتمان ترکيه ، ثبت شرکت در ترکيه و اقامت در ترکيه را ازما استعلام نمائيد.
دفترتهران (سعادت سير) و ترکيه sand&sandبا 35 پرسنل ، مترجم و راننده ي با سابقه و مجرب سعي بر اين دارند براي عزيزاني که از طريق ما اقدام به مسافرت منمايند بهترين خدمات وخاطرات خوبي را ارائه دهند.
شما ميتوانيد علاوه بر شماره هاي اعلام شده بر روي سايت با کليک بر روي آيکون چت آنلاين مستقيم با همکاران ما در دفتر ترکيه در ارتباط باشيد .در صورت نياز يه رزرواسيون تور و يا بليط هواپيما پيشنهاد مي کنيم به صورت مستقيم با دفتر ما در تهران تماس بگيريد و از آخرين نرخ هاي موجود استفاده نماييد و در ساير موارد از قبيل رزرو هتل و آپارتمان ، خريد ملک و ثبت شرکا با دفتر ما در ترکيه به صورت آن لاين در تماس باشيد .
و چنانچه قصد داريد از تورهاي ارزان دقيقه نود استفاده نماييد و با کم و کيف اون اشنا شويد اينجا را کليک نماييد
تماس با ما ضرر ندارد امتحان کنيد

تلفن تماس دفتر تهران : 88 54 88 53 تماس دفتر ترکيه :0090 242 528 3110

 

تور ترکيه نوروز

دیدنیهای مارماریس

دیدنیهای مارماریس (0)

 

مارماریس شهر کوچکی که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است  از لحاظ مناظر طبیعی بکی از زیباترین شهرهای ساحلی ترکیه می باشد . تلفیقی از کوه و دریا کنارهم و آب وهوای مدیترانه ای این شهر را به یکی از جاذب ترین مناطق توریستی به  جنوب ترکیه مبدل نموده است  به علاوه این شهر به دلیل پیشینه تاریخی که دارد جاهای دیدنی بسیاری دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم

، لوریما ، خرابه های آموس ،  هیداس ،Pyskos قلعه مارماریس ، پل کانالی ،  خرابه های

غار فسفری ، جزیره بهشت ، آرامگاه ساریانها ، مسجد ابراهیم آقا ،.......................

 

 

قلعه مارماريس :

 

اين قلعه كه به نظر مي رسد از سوي ion ها ساخته شده باشد در دوره اسكندر كبير بازسازي شده و از طرف سلطان سليمان قانوني در اثناي مسافرت به رودوس در سال 1522 به وسعت زيادي توسعه يافته و تعمير گرديده است . از بالاي قلعه مي توان در شب و روز مناظر بديع مارماريس را مشاهده نمود.

 

تاشهان و پل كانالي :

تاشهان در كيلومتر 10 جاده موغلا و در محله اسكله باشي همراه با پل كانالي كاه گلي طبق لوح بجاي مانده در دوره سلطان سليمان قانوني ساخته شده است.

 

كلئوپاترا  :

شامل جزيره كاخ ( جزيره كلئوپاترا ) جزيره مياني و جزيره كوچك مي باشد. در جزيره كاخ كه از دوران روم بجاي مانده تفريحگاه Cedrea قديم ديده ميشود . از دور دست ها نيز خرابه هاي حصارها بسهولت ديده ميشود.  در گردشگاه كوچك سمت شمال غربي جزيره ، يك پلاژ جالب وجود دارد كه بنا به روايات محل شنا كردن كلئوپاترا بوده است. طبق افسانه ها اين پلاژ كوچك محل شنا كردن كلئوپاترا و مارك آنتونيوس بوده و شن هاي ساحل آن بوسيله كشتي از آفريقا آورده شده است . طبق روايات اين شن هم اكنون فقط در مصر ديده مي شود.

خرابه هاي بناهاي محصور با حصارها كه در بخش شرقي جزيره كاخ قرار دارد متعلق به دوره روم مي باشد. بناي تئاتر كوچك وضعيتي بهتر از ساير دارد. بروي پايه هاي پرستشگاه آپولون متعلق به DOR ها ساخته شده در قرون بعدي يك معبد مسيحي ساخته شده است . در سمت غربي جزيره كاخ يك آگورا وجود دارد . طبق بعضي كتيبه ها در اين محل جشنواره دو ميداني به افتخار آپولون Apollon برگزار مي شده است. آثار نكروپول جزيره كوچك و سر ستونها نيز قابل مشاهده است .

 

كاستابوس Castabus :

اين تفريحگاه باستاني در منطقه پازارليك در نزديكي روستاي حصارليك قرار دارد به اين مكان مقدس كه در كوه ارن Eren قرار دارد با يك صعود يك ساعته مي توان رسيد . پرستشگاه به روي محوطه متعلق به خود ساخته شده است . اين بنا كه متعلق به قرن 4 پيش از ميلاد بوده و به سبك ايون ion ساخته شده داراي علائمي از تمدن DOR ها نيز مي باشد. در اينجا پايه هاي پرستشگاه قابل مشاهده است . ديوارهاي بسيار جالب اين محوطه تا به امروز پابرجا مانده است . تئاتر خرابه اي كه در جنوب قرار دارد همراه با پرستشگاه تنها اثر موجود در منطقه است .

 

جزيره جنت ( بهشت ) :

با يك سفر 30 دقيقه اي مي توان به اين جزيره كه در واقع يك شبه جزيره است و كاملا" از جنگل پوشيده شده مي توان رفت و آمد نمود. در جزيره جنت كه داراي رستوران و خدمات رفاهي است در طول فصل گردشگري تورهاي قايقراني برگزار شده محل مناسبي براي شنا و تفريح است .

 

غار فسفري :

اين غار طبيعي كه يكي از مقاصد تورهاي قايقراني تورونچ و كوملو بوك است در آبهايي به رنگ فيروزه اي و سبز كه ياد آور آكواريوم است امكان شنا كردن وجود دارد.

 

 

موزه مارماريس :

موزه مارماريس كه در داخل قلعه واقع در پشت بندر كشتي هاي تفريحي قرار دارد ، با بازسازي قلعه در بين سالهاي 90-1980 در سال 1991 براي بازديد عموم آماده و افتتاح شده است .  از ورودي آن كه سقفي با معماري ضربي دارد وارد حياط شده و با پلكانهاي سمت چپ و راست محوطه مي توان به حصارها رفت و آمد نمود .  دو مكان بعنوان سالن باستان شناسي آماده شده است . در اين سالنها قنديلهاي خشتي ، آثار شيشه آي ،سكه ها و اشياء تزييني متعلق به دوران هلينيستي Hellenisti ، روم و بيزانس كه در حفاريهاي نواحي كنيدوس ، بورگاز ، حصار اونو به دست آمده به نمايش در آمده است.  در سالن Etnografy نيز ، كالاهاي مورد استفاده روزانه ، بافتني ، فرش ، گليم ، مبلمان ، لوازم مسي آشپزخانه ، سلاح ها و لوازم زينتي متعلق به سالهاي آخر دوران عثماني به نمايش گذاشته شده است.  در حياط نيز انواع مختلفي از آثار سنگي وجود دارد.

تور ترکيه نوروز