درباره ما بیشتر بدانید

هشت سال تجربه کاري ما در خصوص ترکيه به ما اين جرات را ميدهد که بگوييم
  
برگزاری تور ترکيه تخصص ماست

آژانس هورامان گشت ستاره ،با مجوز فعالیت شماره 499603  تحت نظارت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ایران میباشد.شما ميتوانيد بهترين نرخ های تور ترکيه ، تور استانبول، تور آنتاليا، تور آلانيا، رزرو هتل ترکيه، بلیط چارتر ترکیه را ازما استعلام نمائيد.دفتر هورامان گشت ستاره با کادری مجرب و با سابقه سعي دارد براي عزيزاني که از طريق ما اقدام به مسافرت نمايند بهترين خدمات و خاطرات خوبي را ارائه دهند.
شما ميتوانيد از طریق شماره های اعلام شده در سایت با ما در تماس باشید .در صورت نياز يه رزرواسيون تور و يا بليط هواپيما با ایرلاین های ایرانی و ایرلاین های ترک پيشنهاد مي کنيم به صورت مستقيم با دفتر ما در تهران تماس بگيريد و از آخرين نرخ های موجود استفاده نماييد و چنانچه قصد داريد از تورهای ارزان دقيقه نود استفاده نماييد و با کم و کيف آنها اشنا شويد اينجا را کليک نماييد

با هورامان گشت لوکس و ارزان سفر کنید. 

artpro man

تور های ترکیه زمستان 96 هورامان گشت

تور های ترکیه نوروز 97  هورامان گشت

 تردد شهری در استانبول با وسایل نقلیه عمومی

تردد شهری در استانبول 

اگر با تور استانبول به این شهرسفر می کنید شاید بد نباشد که اطلاعات کلی در ارتباط با سیستم حمل و نقل عمومی در استانبول بدانید . برای استفاده از تراموا، مترو، اتوبوس، قایق و یا هر وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی دیگر، نیاز به ژتون دارید. این ژتون‌های کوچک فلزی ١٠٠٠ تومان قیمت دارند ودر باجه‌های بلیت‌فروشی ایستگاه‌های مختلف اتوبوس، ترن و مترو به فروش می‌رسند. قیمت این ژتون‌ها ثابت می باشدبرای کسانی که بیش‌تر از یکی دو روز در استانبول هستند و می‌خواهند از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنند، خرید بلیت هوشمند بهتر است. آکبیل، کارت الکترونیکی کوچکی است که در اتوبوس‌ها، ترن‌ها، ترن‌های خارج از شهر، مترو، راه‌آهن محلی و... استفاده می‌شود. از یک آکبیل می‌توان برای چند نفر استفاده کرد.

Image00002

سرویس اتوبوس شهری در استانبول

دو دسته اتوبوس در استانبول وجود دارد: اتوبوس‌های وابسته به بخش خصوصی و اتوبوس‌های وابسته به اتوبوسرانی شهری آی‌ای‌تی‌تی ، که آن‌ها را می‌توانید از رنگشان شناسایی کنید: اتوبوس‌های خصوصی سبز و آبی و زرد هستند و نشانه‌ی الکترونیکی مقصد را ندارند؛ ولی اتوبوس‌های دیگر قرمز، سبز یا آبی هستند. بهتر است در محوطه‌‌های تقسیم و سلطان احمد، از مترو و تراموا استفاده کنید، زیرا در این قسمت‌ها ایستگاه اتوبوس وجود ندارد.

مترو داخل شهر استانبول 

اولین سیستم حمل و نقل زیرزمینی در استانبول به سده‌ی نوزدهم برمی‌گردد؛ زمانی که قطار کابلی زیرزمینی تونل در ١٨٧٥ از کاراکوی به سمت خیابان استقلال به راه افتاد، تنها ٥٧٣ متر را می‌پیمود.در دهه‌ی ١٩٩٠ یک خط مدرن تراموا در بخش اروپایی شهر کشیده شد، که در حال حاضر به بخش‌های درونی شهر گسترش پیدا کرده و از طریق یک تونل دریایی به نام مارمارای از پایین بسفر، به بخش آناتولی راه پیدا کرده است. متروی استانبول، شامل دو خط است، که خط شمالی، تکسیم را از راه دیه‌کوی و لونت، به مسلک در استانبول نو پیوند می‌دهد. یک سیستم قطار کابلی نیز، تکسیم را به کاباتاش- جایی که با راه آهن می‌توان به بخش آناتولی رسید- وصل می‌کند.اما خط جنوبی که آکسارای را از راه ایستگاه اصلی ساحل به فرودگاه آتاتورک وصل می‌کند، برای توریست‌ها پرفایده‌تر است.این روزها، بیشتر ایستگاه‌های مترو باجه‌ی بلیت‌فروشی ندارند و ژتون را می توان از دستگاه‌های توزیع‌کننده‌ی خودکار ژتون تهیه کرد.برای  کسب اطلاعات کامل در ارتباط با مسیرهای متروی استانبول کلیلک کنید 

tramva

تراموا در مرکز استانبول 

تراموایی که زیتین‌بورنو را به کاباتاش وصل می‌کند، ١٤ کیلومتر است، ٢٤ ایستگاه دارد که برای رفتن به بسیاری از نقاط توریستی و راه‌آهن‌ها مفید است و مسافت بین ایستگاه اول تا آخر آن، بیش از ٤٢ دقیقه زمان نمی‌برد.تراموایی که از سال 1992 با ماشین‌های مدرن و در مسیری استاندارد به کار گرفته شد، سیرکجی را به توپکاپی وصل می‌کند. این خط در مارس ١٩٩٤ از انتهای توپ‌کاپی به زیتین بورنو و از آوریل 1996 از سیرکجی به امینونو گسترش پیدا کرد.

قایق‌ های مسافرتی بین دو بخش استانبول 

استانبول کشتی‌ها و قایق‌های خصوصی فراوانی دارد که از آن‌ها به عنوان اتوبوس‌های دریایی و برای طی کردن مسیر بخش اروپایی و آسیایی استفاده کنند. با این کشتی‌ها، می‌توانید این مسیر را در ظرف ٢٠ دقیقه و با پرداخت ١٠٠٠ تومان کرایه، طی کنید.مسیر این کشتی‌ها معین است و به محل اسکله بستگی ندارد. اسکله‌ها، با علامت اسکله‌ی ایکس مشخص شده‌اند. این اتوبوس‌های دریایی، از کشتی‌های معمولی سریع‌تر حرکت می‌کنند.

بعضی از این مسیرها عبارتند از:

از کاراکوی به حیدر پاشا و از حیدر پاشا به کادیکوی، کادیکوی به رامی نونو، کادیکوی به سبکی تاش و ...

امی‌نونو به اوسکودار (نزدیک تراموا در امی‌نونو)، امی‌نونو به کادیکوی (نزدیک به تراموا در امی‌نونو).

چهار مسیر اصلی قایق‌های مسافربری خصوصی هم به این صورت است: از سبکی تاش به اوسکودار و برعکس؛ و از کاباتاش به اوسکودار و برعکس.

تاکسی قابل دسترس در سرتاسر شهر استانبول 

استفاده از تاکسی‌ها، ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه رسیدن به مقصد است. تا اکتبر ٢٠٠٩ کرایه‌ی تاکسی حدود ١٧٠٠ تومان برای هر کیلومتر بود، اما این قیمت به حدود ١٠٠٠ تومان کاهش پیدا کرد. با این حساب، هزینه‌ی تاکسی از میدان تکسیم تا سلطان احمد، حدود ١٠٠٠٠ تومان می‌شود.بعضی راننده‌تاکسی‌ها ممکن است از روشن کردن تاکسی‌مترشان امتناع کنند و قیمت خودشان را بگویند؛ بهتر است سوار این تاکسی‌ها نشوید، چون معمولاً کرایه را زیادتر از نرخ معمول می‌گویند. برای اطمینان بیشتر، بهتر است به انگلیسی از آن‌ها هزینه‌ی مسیر را بپرسید و بخواهید تاکسی مترشان را روشن کنند. تاکسی‌هایی که در ایستگاه اتوبوس می‌ایستند، معمولاً مخصوص توریست‌ها هستند. بهتر است سوار این جور تاکسی‌ها نشوید، چون کرایه‌ی بالایی دارند. بهترین کار این است که از تاکسی‌های در حال حرکت و یا آن‌هایی که در محوطه‌ی ایستگاه تاکسی ایستاده‌اند، استفاده کنید.

بهتر است همیشه هنگام پرداخت پول، حواستان را جمع کنید، گاهی راننده‌ها بقیه‌ی پول را پس نمی‌دهند و گاهی هم اسکناس را پاره کرده و با این بهانه که از اول پاره بوده، دوباره از شما پول می‌خواهند.به خاطر ترافیک سنگین قسمت قدیمی شهر، بهتر است در آن‌جا از مترو به جای تاکسی استفاده کنید.

alotaxsı2

تاکسی‌های خطی

این تاکسی‌ها دولموش نامیده می‌شوند و مسیرهای مخصوص خود را دارند. کرایه‌ی این تاکسی‌ها از اتوبوس بیشتر، اما از تاکسی‌های معمولی کمتر بوده و ظرفیت‌شان تا سقف ٨ نفر است. این تاکسی‌ها را از روی علامت دولموش که بر روی سقف‌شان نصب شده می‌توانید بشناسید. دولموش به معنی پر شده است و معنایش این است که این تاکسی‌ها تا پر نشوند، حرکت نمی‌کنند.

بعضی از راه های اصلی و مهم برای دولموش‌ها عبارت‌اند از : از تکسیم به رامی‌نونو، از تکسیم به کادیکوی، از تکسیم به بوستان‌جی، از کادیکوی به بوستان‌جی، از شبکیتاش به نیسان‌تاسی و ...چنانچه باتور ترکیه به این شهر سفر میکنید بهتر است که از این اطلاعات برای جلوگیری از اتلاف وقتتان استفاده کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 00905071365491 تماس بگیرید .

شما هم به این مطلب رای بدهید

(5 رای‌ها)

دفتر تهران

سلام از اينکه به وب سايت ما آمديد خوشحاليم شما مي توانيد هر سوالي و يا در خواستي در خصوص ترکيه داريددر قسمت نظرات پايين صفحه بنويسيد ما در کمترين زمان ممکن به شما پاسخ خواهيم داد در صورتي که تمايل داريد مي توانيد با من به صورت انلاين چت کنيد

تماس ترکیه

با ما تماس بگیرید

املاک در ترکیه

 • برای اجاره آپارتمان در ترکیه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید
 • با شماره 0912 762 44 24 تماس بگیرید
 • یا به صورت انلاین درخواستان را از این فرم  ارسال نمایید

شما هم نظر بدهيد

 • 1چنانچه در خصوص اين مطلب نظر، پيشنهاد و يا تجربه اي داريد، آن را براي ما ارسال کنيد
 • 2نظر شما بارها توسط ساير هموطنان عزيزمان خوانده خواهد شد و در تصميم گيري ايشان بسيار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص اين مطلب عکس، فيلم و... داريد، آن را از اين طريق براي ما ارسال کنيد. پس از تأييد با نام خود شما در سايت نمايش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالي داريد آن را مطرح نماييد، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدرداني از دوستاني که با نظرات خود ما و هموطنان ديگر را در انتخاب خود ياري نموده اند، ماهانه به قيد قرعه جوايزي اهدا خواهد شد

کارشناسانی که به سوالات شما پاسخ می دهند

 • کاترین لانا کارشناس ارشد ترکیه
 • مهلا صدیقی کارشناس ارشد تور ترکیه تور استانبول و تور
 • هدیه نیک فرجام کارشناس ارشد اجاره آپارتمان و خرید خانه در ترکیه