درباره ما بیشتر بدانید

هشت سال تجربه کاري ما در خصوص ترکيه به ما اين جرات را ميدهد که بگوييم
  
برگزاری تور ترکيه تخصص ماست

آژانس هورامان گشت ستاره ،با مجوز فعالیت شماره 499603  تحت نظارت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ایران میباشد.شما ميتوانيد بهترين نرخ های تور ترکيه ، تور استانبول، تور آنتاليا، تور آلانيا، رزرو هتل ترکيه، بلیط چارتر ترکیه را ازما استعلام نمائيد.دفتر هورامان گشت ستاره با کادری مجرب و با سابقه سعي دارد براي عزيزاني که از طريق ما اقدام به مسافرت نمايند بهترين خدمات و خاطرات خوبي را ارائه دهند.
شما ميتوانيد از طریق شماره های اعلام شده در سایت با ما در تماس باشید .در صورت نياز يه رزرواسيون تور و يا بليط هواپيما با ایرلاین های ایرانی و ایرلاین های ترک پيشنهاد مي کنيم به صورت مستقيم با دفتر ما در تهران تماس بگيريد و از آخرين نرخ های موجود استفاده نماييد و چنانچه قصد داريد از تورهای ارزان دقيقه نود استفاده نماييد و با کم و کيف آنها اشنا شويد اينجا را کليک نماييد

با هورامان گشت لوکس و ارزان سفر کنید. 

artpro man

تور های ترکیه زمستان 96 هورامان گشت

تور های ترکیه نوروز 97  هورامان گشت

 شرح کامل کاپادوکیا ازعجایب دنیا بخش اول

      کاپادوکیا از عجایب دنیا 

یکی از دیدنی های ترکیه ، کاپادوکیا میباشد که سالانه توریت هایی متعددی از آن دیدن می کنند . اگر علاقمند به بازدید از این مکان تاریخی میباشید میتوانید در سفر بعدی با تور ترکیه  حتماٌ سری به شهر کاپادوکیا بزنید . 

                                                            24596 596

کاپادوکیا یک منطقه واقعا زیباست که از سال 1985 جزء آثار میراث فرهنگی دنیاست (البته این موسسه کریترهای خاص خود را دارد وگرنه صدها اثر تاریخی مهم اروبا مانند یکی از عجایب هفتگانه افس ازمیر  که سالانه 3 میلیون توریست می گیرد و خانه حضرت مریم و محل حاجی شدن مسیحیان است هنوز جزء آثار میراث دنیا نیست!! البته وزیر ترکیه گفته بزودی با تغییراتی در اطراف منطقه شهر آنتیک افس برگترین شهر آنتیک دنیا و صاحب بزرگترین کتابخانه دنیا وارد لیست خواهد شد )

منطقه کاپادوکیا برخلاف تصور برخی افراد یک روستا یا وادی کوچک نیست بلکه کابادوکیا علاوه بر مناظر طبیعی تشکیل شده در وسعت بین 3 استان در طول 60 میلیون سال دارای  شهرهای زیرزمینی و داخل سنگی فراوان و اشکال عجیب کاملا طبیعی است . امروزه ده ها شهر زیزمینی در حال رستوراسیون و بررسی از نظر ایمنی بوده و در سالهای آینده مناطق دیگری هم به روی مردم و توریست ها باز خواهد شد.

                                                            1capadokia0

اما امروزه در سرزمین وسیع کاپادوکیا  بسیاری از آثار مهم که اجازه بازدید است در استانهای کوچک و 300 هزار نفری نئوشهیر و آق سارای واقع شده است. از چند سال بیش که دنیا بیشتر با کابادوکیا آشنا شده تعداد توریست خارجی نیز صعود عجیبی دارد در سال 2011 نزدیک 2 میلیون توریست از این منطقه دیدن کردند. در راس کشورهای خارجی ژابنیها می آیند که در سال 2010 نیز مجمع وی.دابلیو.سی ژابن در نئوشهیر برگزار شد این موسسه به روابط توریستی ژابن با دیگر کشورها برداخته راحتی مسافران ژابنی را در کشورهای خارجی فراهم میکند . بعد ژابن به ترتیب فرانسویها روسها آلمانیها و کشورهای منطقه می آیند.  از مکانهای جذاب و دیدنی در نئوشهیر و آق سارای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

موزه فضای باز گورمه  ٰ-  آوانوس -  اورگوب -  آق وادی -  قلعه اوچ حصار  قلعه اورتا حصار - کلیسای النظر -  کلیسای آینالی -  گووئرجینلیک وادیسی (وادی گووئرجین ها) -  شهرهای زیرزمینی درین قویو -  شهر زیرزمینی قایماقلی -  شهر زیرزمینی اوءز قوناق - وادی و سرزمین ایهلارا  - روستای سئلئمه -  چاووشین  - وادی  گوللو دره  - منطقه باشاباغ  - وادی زئلوه ٰ کلیسای قارانلیق کلیسای آنابلیس در آقسارای  کلیسای سرخ   کلیسای ییلانلی   منطقه گوزل یورد آق سارای  و موزه های آرکئولوژی منطقه و...

                                                          11358068 106791316326442 181786792 n

خود از مکانهایی هستند که به تنهایی باید دیده شوند از طرفی معماری خانه های سنگی منطقه در قرن 18 و 19 منحصر به منطقه و تنها ملزمه سنگ بوده است. البته این موارد تنها نمونه هایی از ده ها سرزمین وادی و کلیسا و مساجد قدیمی بود وگرنه میتوان ده ها مثال دیگر نام برد که در تصاویر برخی دیگر از آثار قدیمی مختص کابادوکیا را توضیح خواهم داد.جدیدا یک بررسی از سوی دانشگاه برلین در مورد موزه باز گورمه در کابادوکیا  انجام شده بود من در اینجا بصورت خلاصه بخشی از مقدمه آن نوشته رو ذکر میکنم. به علی کوزووالی هم بابت ترجمه اش تشکر میکنم.منطقه کاپادوکیا در میان کوه های آتشفشانی "ارجییئس داغی" "حسن داغی" و"گوللو داغی" ومنطقه ای بین استانهای کایسری - نئوشهیر - نیده - آق سارای و قیرشهیر واقع شده است .

                                                        Turkey The Goreme Valley of Cappadocia Turkey 5

از 60 میلیون سال قبل در دوره سوم ژئولوژیک کوههای توروس آدانا آنتالیا و اسبارتا افزایش ارتفاع یافتند و سبب فشردگی در بلاتوی شمالی و تحریک کوههای آتشفشانی (یانارداغلار) در منطقه شمال توروسها شدند. از فعالیت این کوههای آتشفشانی و انفجار آنها لاوها و خاکسترهای (کول لر)زیادی تولید شد که طبقه وسیع و نرم توف را در سرتاسر این منطقه تشکیل دادند.

در زمانهای بعدی طبقات بازالتی در روی این طبقه ها تشکیل می شد که بعد از مدتی تکه تکه می شدند . باران از این سوراخها به لایه توف نفوذ کرده و سبب بیوند و واکنشهایی می شد که بعدها با نفوذ هوای سرد و گرم و باد در این بیوندها صخره های کنی شکل سخت بازالتی تشکیل می شد که دارای کلاه هستند! که مردم محلی به آنها اسم " بری باجالاری" دادند.

                                                         Cappadocia 53

اما در مناطقی هم که بازالتی نبوده لایه های توف دچار اروزیون شده و وادیها و سرزمین ها را تشکیل دادند که اشکال زیبا و عجیبی درست شده است. بعدها دست انسان حدود ده هزار سال قبل به این مناطق رسید و با ایجاد محل های مسکونی و شهرهای زیرزمینی امن برای جلوگیری از هجوم و غارت دشمنان و و نیز کلیساها در داخل این مناطق شگفت انگیز و داخل کوهها موسس یک تمدن (اویقارلیق) بزرگ شدند.

امروزه منطقه نئوشهیر که دارای انگور و شراب مشهوری نیز است در حال دیدن شهرهای زیرزمینی جدید است که در حال بررسی هستند و شاید سالهای طولانی همچنان آثار باستانی دیگری کشف شود و حقایق روشن تر گردند.از نظر مسکونی سکونت در این منطقه تا دوره بالئولیتیک ها میرسد این سرزمینها خاکها و محل زندگی هیتیتها بود (هیتیت ها را با حاتتی ها و ترکهای قدیم ترکیه که بیست و جهار قرن قبل میلاد در آنادولو زندگی میکردند و زبان آنها ترکی قدیم رایج در قفقاز امروزی بوده اشتباه نگیرید(در بایین کمی توضیح می دهم) البته دلیل اینکه هیتیت ها را هم ترک میگویند نوشته های کلارک - کوندور - سایجه - هامل  - تایلور - لئنونمونت - بیتارد و...در این باره است در این باره است که ترک بودن هیتیت ها را اثبات می کند .

                                                         11358119 964913586880409 272283752 n

بعد از هیتیتها مسیحیان کل منطقه کابادوکیا را گرفتند (با گسترش مسیحیت از کلیسای غاری هاتای ترکیه و گسترش آن در منطقه خاورمیانه)  و کابادوکیا مهمترین مرکز مسیحیت دنیا در آن سالها بود و امروزه کلیساهای زیادی در منطقه است.بعدها امبراطوریهای مختلف مانند امبراطوریهایی از کشور ما منطقه را تصرف کردند اما طولی نکشید از اسکندر مقدونی شکست خوردند اما اسکندر هم زیاد دوام نیاورد یعنی هیچ کدام از امبراطوریها سکونتی نداشتند و فقط با حمله به منطقه آن را غارت و به تصرف در می آوردند چون منطقه مهمی از نظر عبور بود و همان طور که میبینید امبراطوریها هیچ چیزی در منطقه از خود به بادگار نگذاشته اند!. 

ادامه مطلب در بلاگ بعدی تقدیم به علاقمندان میگردد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 00905071365491  با مشاور فارسی زبان و جهت اطلاعات تور ترکیه با شماره 88548853 تماس بگیرید .

شما هم به این مطلب رای بدهید

(2 رای‌ها)

دفتر تهران

سلام از اينکه به وب سايت ما آمديد خوشحاليم شما مي توانيد هر سوالي و يا در خواستي در خصوص ترکيه داريددر قسمت نظرات پايين صفحه بنويسيد ما در کمترين زمان ممکن به شما پاسخ خواهيم داد در صورتي که تمايل داريد مي توانيد با من به صورت انلاين چت کنيد

تماس ترکیه

با ما تماس بگیرید

املاک در ترکیه

 • برای اجاره آپارتمان در ترکیه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید
 • با شماره 0912 762 44 24 تماس بگیرید
 • یا به صورت انلاین درخواستان را از این فرم  ارسال نمایید

شما هم نظر بدهيد

 • 1چنانچه در خصوص اين مطلب نظر، پيشنهاد و يا تجربه اي داريد، آن را براي ما ارسال کنيد
 • 2نظر شما بارها توسط ساير هموطنان عزيزمان خوانده خواهد شد و در تصميم گيري ايشان بسيار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص اين مطلب عکس، فيلم و... داريد، آن را از اين طريق براي ما ارسال کنيد. پس از تأييد با نام خود شما در سايت نمايش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالي داريد آن را مطرح نماييد، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدرداني از دوستاني که با نظرات خود ما و هموطنان ديگر را در انتخاب خود ياري نموده اند، ماهانه به قيد قرعه جوايزي اهدا خواهد شد

کارشناسانی که به سوالات شما پاسخ می دهند

 • کاترین لانا کارشناس ارشد ترکیه
 • مهلا صدیقی کارشناس ارشد تور ترکیه تور استانبول و تور
 • هدیه نیک فرجام کارشناس ارشد اجاره آپارتمان و خرید خانه در ترکیه