درباره ما بیشتر بدانید

هشت سال تجربه کاري ما در خصوص ترکيه به ما اين جرات را ميدهد که بگوييم
  
برگزاری تور ترکيه تخصص ماست

آژانس هورامان گشت ستاره ،با مجوز فعالیت شماره 499603  تحت نظارت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ایران میباشد.شما ميتوانيد بهترين نرخ های تور ترکيه ، تور استانبول، تور آنتاليا، تور آلانيا، رزرو هتل ترکيه، بلیط چارتر ترکیه را ازما استعلام نمائيد.دفتر هورامان گشت ستاره با کادری مجرب و با سابقه سعي دارد براي عزيزاني که از طريق ما اقدام به مسافرت نمايند بهترين خدمات و خاطرات خوبي را ارائه دهند.
شما ميتوانيد از طریق شماره های اعلام شده در سایت با ما در تماس باشید .در صورت نياز يه رزرواسيون تور و يا بليط هواپيما با ایرلاین های ایرانی و ایرلاین های ترک پيشنهاد مي کنيم به صورت مستقيم با دفتر ما در تهران تماس بگيريد و از آخرين نرخ های موجود استفاده نماييد و چنانچه قصد داريد از تورهای ارزان دقيقه نود استفاده نماييد و با کم و کيف آنها اشنا شويد اينجا را کليک نماييد

با هورامان گشت لوکس و ارزان سفر کنید. 

artpro man

تور های ترکیه زمستان 96 هورامان گشت

تور های ترکیه نوروز 97  هورامان گشت

 توضیحات کاملی درباره آنکارا

آب و هوای آنکارا

در خصوص آب و هوای آنکارا باید گفت آنکارا داری آب و هوای مدیترانه ای و تابستان هایی خشک و نیمه گرمسیری است. به علت سلطه ی سیستم جنب حاره تابستان های آنکارا گرم و خشک هستند. اما زمستان های آنکارا به دلیل جبهه ی قطبی آب و هوایی معتدل و بارانی و تغییر پذیر دارند. این الگوی آب و هوایی معمولا در سمت غرب قاره بین عرض جغرافیایی ۳۰تا ۴۵درجه مشاهده می شود. پوشش گیاهی منطقه متناسب با تابستان های گرم و خشک آن است. این نوع پوشش گیاهی معمولا معطر و خشک است و امکان آتش گرفتن آن بسیار زیاد است. میانگین درجه حرارت ماهانه در الگوی آب و هوایی مدیترانه ای در گرم ترین ساعات ۲۲درجه (۷۱٫۶درجه فارنهایت) و در خنک ترین ساعات بین ۱۸تا -۳درجه (۶۴تا ۲۷درجه فارنهایت) می باشد و حداقل چهار ماه از سال دمای هوا ببش از ۱۰درجه (۵۰درجه فارنهایت) می باشد. جمعیت آنکارا ۴٬۳۱۹٬۱۶۷ (سال ۲۰۱۵) می باشد.

Ankara Manzarası

بهترین زمان سفر به آنکارا

دسامبر تا ژانویه سردترین ماه های سال در آنکارا هستند. در این زمان از سال سرمای هوا در آنکارا می توان منجمد کننده باشد. در فصل زمستان امکان بارش باران بسیار است. بهار و تابستان هم ممکن است روزهایی بارانی داشته باشند. هر چند میانگین بارش ماهانه در بهار و پاییز بیش از ۲۵میلی متر / ۱اینچ نمی شود.

اما تابستان فصل اوج گردشگری در آنکارا است. آب و هوای آنکارا در این فصل بسیار مطلوب است. گردشگران زیادی در این زمان از سال برای لذت بردن از آب و هوای خوب و آفتاب آنکارا به این منطقه سفر می کنند. علاوه بر تابستان ماه های آوریل، مه و اکتبر هم زمان خوبی برای سفر به آنکارا هستند و هموارهتور ترکیه در جریان است. هوا در این ماه ها هم گرم است و شهر نسبت به ماه های تابستان، ژوئن تا سپتامبر، خلوت تر است.

ankara kalesi

نکاتی در خصوص آب و هوای آنکارا

آنکارا در عرض جغرافیایی ۳۹°۵۷N و طول جغرافیایی ۳۲°۵۳E و در ارتفاع ۹۸۱متری (۲۹۲۳فوت) واقع شده است.

دمای فصلی متوسط است (طبق طبقه بندی ) Köppen-Geiger : CSA   

با توجه به سیستم طبقه بندی زیست اقلیمی مناطق مسکونی ، آنکارا در نزدیکی منطقه ای با آب و هوای سرد استپ واقع شده است.

متوسط دمای سالانه ۱۱٫۷درجه سلسیوس (۵۳٫۱درجه فارنهایت) است.

متوسط دمای ماهانه ۲۲٫۷درجه سلسیوس (۴۱درجه فارنهایت) است. این نشان دهنده ی نوع آب و هوای قاره ای است.

در زمستان بیشینه دمای هوا ۵٫۶ (۴۲٫۱درجه فارنهایت) درجه سلسیوس و کمینه آن -۲درجه سلسیوس (۲۸٫۲درجه فارنهایت) ثبت شده است.

در بهار دمای هوا تا ۱۶٫۷درجه سلسیوس (۶۲٫۱درجه فارنهایت) افزایش پیدا می کند و در طول شب تا ۵درجه سلسیوس (۴۱٫۱درجه فانهایت) کارهش پیدا می کند.

میانگین آب و هوای آنکارا در تابستان ۲۸٫۶درجه سلسیوس (۸۳٫۵درجه فارنهایت) و میانگین دمای خنک ترین ساعات ۱۴٫۴درجه سلسیوس (۵۷٫۷درجه فارنهایت) است.

در پاییز دمای هوا کاهش پیدا می کند و در طول روز میانگین دمای هوا ۱۹٫۴درجه سلسیوس (۶۷درجه فارنهایت) و در طول شب با کاهش میانگین دما ۶٫۷درجه سلسیوس (۴۴٫۱درجه فارنهایت) می شود.

میانگین بارش سالانه ۴۱۴٫۶میلی متر (۱۶٫۳اینچ) است که برابر با ۴۱۴٫۶لیتر بر متر مربع است. (۱۰۱۷گالن بر فوت مربع)

به طور متوسط سالانه ۲۷۴۷ساعت آفتاب می تابد.

اگر در مرکز آنکارا حفره ای در زمین حفرکنید می توانید در نزدیکی ایستگاه آب و هوایی Tubuai، فرنچ پولینزی، با آب و هوای مرطوب گرمسیری بیرون بیایید.

همانند بسیاری از نقاط دیگر ترکیه، آنکارا هم دارای آب و هوایی معتدل و قاره ای است و فصل های سال دارای مشخصه های خاص خود هستند. زمستان آنکارا تقریبا کوتاه است اما سرد و یخبندان است و امکان بارش برف هم وجود دارد.

آنکارا در تابستان دارای آب و هوای بهتری است. تابستان روزهایی طولانی، آفتابی و خشک دارد. ماه های جولای و اگوست دارای بهترین شرایط آب و هوایی هستند. دمای هوا در این ماه ها بالا است و تا ۳۰درجه سلسیوس / ۸۶درجه فارنهایت می رسد. که این دمای هوا اصلا در این زمان از سال غیر طبیعی نیست.

t1 894

معرفی شهر آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در نزدیکی رودخانه ی آنکارا و در میان تپه های فلات آناتولی واقع شده است. آنکارا در ۲۱۵ (۳۴۶کیلومتر) مایلی جنوب شرق استانبول است.

آنکارا مرکز دولت و یک شهر صنعتی است. مواد غذایی، کالاهای چرمی، سیمان و ابزار آلات کشاورزی از تولیدات این شهر هستند. این شهر برای مناطق کشاورزی اطراف یک مرکز تجاری محسوب می شود. آنکارا دارای راه آهن و بزرگراه های متعددی می باشد. فرودگاه Esenboga آنکارا دارای پروازهای داخلی و بین المللی است.

دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه Hacettepe و دانشگاه آنکارا از دانشگاه های این شهر هستند. موزه ی تمدن آناتولی در این شهر است و دارای مجموعه ای با ارزش از آثار هیتی می باشد. موزه ی قوم نگار با مجموعه از آثار هنری ترکی و اسلامی هم در این شهر است. از دیگر موزه های این شهر می توان به موزه ی تاریخ طبیعی ترکیه اشاره کرد.

آرامگاه آتاتورک و سنگ قبر او و دیگر یادگاری های کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه در این موزه می باشد. خرابه ها و ویرانه هایی از شهرهای باستانی از قبیل حمام های رومی و معبد آگوستوس و روم و همچنین آثاری از دوران بیزانس از قبیل ستون های ژولین در این شهر هستند.

ankara atakule 01

تاریخچه آنکارا

حدود ۴۰۰۰سال پیش یک روستای هیتی در این منطقه وجود داشته است. این منطقه بارها توسط Phrygians، یونانیان و ایرانیان فتح شده است. در سال ۳۳۳قبل از میلاد مقدونی ها تحت فرمانروایی اسکندر کبیر این منطقه را فتح کردند. در آن زمان نام این شهر Ancyra بود که دارای موقعیت جغرافیایی عالی بود و تبدیل به یک مرکز تجاری شد. در قرن دوم قبل از میلاد رومی ها این منطقه را اشغال کردند و این شهر در سال ۲۵قبل از میلاد پایتخت امپراطوری روم شد.

در قرن پنجم بعد از میلاد کنترل این شهر به دست رومی های شرقی ، امپراطری بیزانس افتاد. این شهر بارها مورد هجوم اعراب قرار گرفت و درسال ۱۰۷۳ترکان سلجوقی ان را محاصره کردند. از زمان زمان این شهر به نام Angora شناخته می شد و در قرن ۱۲هجری مدت کوتاهی در دست Crusaderها بود. ترکان عثمانی در سال ۱۳۵۰کنترل این شهر را به دست گرفتند. در جنگ آنگورا در سال ۱۴۰۲تیمور لنگ، رهبر مغولان توانست سلطان Bajazet را شکست دهد. اما ترک ها نهایتا شهر را گرفتند و این شهر برای حدود ۵قرن جزو امپراطوری عثمانی بود، اگر چه اهمیت خود را از دست داده بود.

در سال ۱۹۱۸آنگورا مقر جنبش ترک ها به رهبری اتاتورک شد. در سال ۱۹۲۳این شهر به عنوان پایتخت جمهوری تازه تاسیس ترکیه اعلام شد. در سال ۱۹۳۰نام این شهر به آنکارا تغییر کرد و به عنوان پایتخت ترکیه به سرعت رشد کرد و توسعه یافت.

امیدواریم اطلاعات کافی درباره آب و هوای آنکارا را بدست آورده باشید. در سایت چرخی بزنید. مطالب مفید دیگری نیز وجود دارد، که قبل از سفر به ترکیه باید از آن ها اطلاع پیدا کنید. همینطور در صورت وجود هر گونه سوال و راهنمایی در خصوص سفر به ترکیه ، تور ترکیه و رزرو هتل در ترکیه با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. مشاور فارسی زبان ما 00905071365491 میباشد .

شما هم به این مطلب رای بدهید

(0 رای‌ها)

دفتر تهران

سلام از اينکه به وب سايت ما آمديد خوشحاليم شما مي توانيد هر سوالي و يا در خواستي در خصوص ترکيه داريددر قسمت نظرات پايين صفحه بنويسيد ما در کمترين زمان ممکن به شما پاسخ خواهيم داد در صورتي که تمايل داريد مي توانيد با من به صورت انلاين چت کنيد

تماس ترکیه

با ما تماس بگیرید

املاک در ترکیه

 • برای اجاره آپارتمان در ترکیه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید
 • با شماره 0912 762 44 24 تماس بگیرید
 • یا به صورت انلاین درخواستان را از این فرم  ارسال نمایید

1 نظر

 • محمد مهدی محمد مهدی
  سه شنبه, 04 خرداد 1395 ساعت 12:41 پیوند نظر

  سلام برای اقامت(زندگی) دوران بازنشستگی آنکارا بهتره یااستانبول؟ درشهرها باچه مبلغی دربهترین منطقه اش میتوان آپارتمان سه خوابه خرید
  ************************************************************
  با سلام دوست عزیز آنکارا نسبت به استانبول شهر دنج تری هست و ترک نشین تره اما هزینه های زندگی هم مناسبتره و در استانبول حداقل واحد سه خوابه از 500 هزار لیر میتوانید خریداری کنید به بالا . 00905071365491مشاور فارسی زبان ماست

شما هم نظر بدهيد

 • 1چنانچه در خصوص اين مطلب نظر، پيشنهاد و يا تجربه اي داريد، آن را براي ما ارسال کنيد
 • 2نظر شما بارها توسط ساير هموطنان عزيزمان خوانده خواهد شد و در تصميم گيري ايشان بسيار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص اين مطلب عکس، فيلم و... داريد، آن را از اين طريق براي ما ارسال کنيد. پس از تأييد با نام خود شما در سايت نمايش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالي داريد آن را مطرح نماييد، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدرداني از دوستاني که با نظرات خود ما و هموطنان ديگر را در انتخاب خود ياري نموده اند، ماهانه به قيد قرعه جوايزي اهدا خواهد شد

کارشناسانی که به سوالات شما پاسخ می دهند

 • کاترین لانا کارشناس ارشد ترکیه
 • مهلا صدیقی کارشناس ارشد تور ترکیه تور استانبول و تور
 • هدیه نیک فرجام کارشناس ارشد اجاره آپارتمان و خرید خانه در ترکیه