درباره ما بیشتر بدانید

هشت سال تجربه کاري ما در خصوص ترکيه به ما اين جرات را ميدهد که بگوييم
  
برگزاری تور ترکيه تخصص ماست

آژانس هورامان گشت ستاره ،با مجوز فعالیت شماره 499603  تحت نظارت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ایران میباشد.شما ميتوانيد بهترين نرخ های تور ترکيه ، تور استانبول، تور آنتاليا، تور آلانيا، رزرو هتل ترکيه، بلیط چارتر ترکیه را ازما استعلام نمائيد.دفتر هورامان گشت ستاره با کادری مجرب و با سابقه سعي دارد براي عزيزاني که از طريق ما اقدام به مسافرت نمايند بهترين خدمات و خاطرات خوبي را ارائه دهند.
شما ميتوانيد از طریق شماره های اعلام شده در سایت با ما در تماس باشید .در صورت نياز يه رزرواسيون تور و يا بليط هواپيما با ایرلاین های ایرانی و ایرلاین های ترک پيشنهاد مي کنيم به صورت مستقيم با دفتر ما در تهران تماس بگيريد و از آخرين نرخ های موجود استفاده نماييد و چنانچه قصد داريد از تورهای ارزان دقيقه نود استفاده نماييد و با کم و کيف آنها اشنا شويد اينجا را کليک نماييد

با هورامان گشت لوکس و ارزان سفر کنید. 

artpro man

تور های ترکیه زمستان 96 هورامان گشت

تور های ترکیه نوروز 97  هورامان گشت

 سوالات متداول ایرانیان از مشاورین ما

سوالات مکرر:

1-      از چه طریق می توان اقامت کشور ترکیه را کسب کرد؟

-          ازدواج: از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

-          استخدام: با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز، شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانند برای فرد مورد نظر خود از وزارت کار این کشور درخواست اجازه کار کرده و در صورت مثبت بودن نتیجه این درخواست و دریافت اجازه کار به آن فرد اقامت یک ساله داده می شود.

-          خرید ملک: بنا بر قانون شماره 6458 که در تاریخ 11.04.2013 در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه  می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا هشت سال این اقامت را تمدید کرده و پس از هشت سال می توانند برای اقامت دائم مراجعه نمایند.

-          تحصیل: یکی دیگر از راه هایی که اشخاص می تواند در ترکیه اقامت یک ساله دریافت کند تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می باشد.

-          ثبت شرکت: ثبت شرکت به تنهایی حق دریافت اقامت را به اشخاص نمی دهد اما پس  از دریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت می توان اقامت یک ساله رادریافت کرد.

-          اقامت توریستی: با عقد قرارداد اجاره نامه در ترکیه و تایید این قرارداد در یکی از دفاتر اداره ثبت اسناد این کشور می توان اقامت شش ماهه توریستی دریافت کرد.

با دریافت اقامت کشور ترکیه در نتیجه خریداری ملک اگر تا هشت سال ملک خرید شده فروخته نشود این اقامت تا پایان هشت سال هر سال تمدید شده و پس از آن می توان برای اقامت دائم در این کشور درخواست مجوز کرد. همچنین با داشتن پنج سال اقامت دائم و یا اجازه کار بدون وقفه می توان برای دریافت تبعیت ترکیه اقدام نمود که اگر پس از طی مراحل اداری و قانونی پاسخ به این درخواست مثبت باشد شخص دیگر شهروند رسمی کشور ترکیه خواهد شد و می تواند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار شود.

images

در رابطه با سایر موارد و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید .

2-      آیا اتباع ایرانی می توانند در کشور ترکیه اقدام به خرید اموال غیر منقول نمایند؟

بنا بر قانون شماره 6302 که در تاریخ 18.05.2012 در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است اتباع خارجی از جمله ایرانیان می توانند در کشور ترکیه پس از دریافت مجوز از استانداری و واحد امور ملکی ارتش ترکیه اموال غیر منقول خریداری نمایند.

3-      آیا اتباع ایرانی می توانند از تسهیلات بانکی در کشور ترکیه برخوردار شوند؟

با توجه به تحریم های موجود علیه ایران اشخاص حقیقی و یا حقوقی ایرانی امکان استفاده از تسهیلات بانکی در کشور ترکیه را ندارند. البته ایرانی هایی که دارای دو ملیت می باشند می توانند با استفاده از مدارک مربوط به کشورثالث که تبعیت آن را داشته اند برای استفاده از تسهیلات بانکی مراجعه نمایند.

تعدادی از بانک های مشارکتی در کشور ترکیه که متعلق به کشورهای عربی و آسیایی هستند اقدام به ارائه وام مسکن به اتباع ایرانی کرده اند.

ikamet

همچنین برخی از شرکت های ساختمان سازی بزرگ نیز اقدام به ارائه وام های بلند و کوتاه مدت به مشتریان ایرانی خود نموده اند که هموطنان ایرانی از طریق این روش می توانند ملک مورد نظر خود را با اقساط بلند مدت و یا کوتاه مدت از این شرکت ها خریداری نمایند.

4-      چرا مراحل اخذ سند ملک از یک تا دو ماه به طول می انجامد؟

با توجه به این که پس از خریداری ملک توسط اتباع ایرانی پروسه اخذ سند نخست در اداره ثبت اسناد ملکی آغاز شده و پس از آن پرونده تشکیل شده به واحد امور ملکی ارتش در استانی که ملک خریداری شده است ارسال می شود، این مراحل با توجه به امور اداری تقریبا بین یک تا دو ماه به طول خواهد انجامید.

5-      برای خرید ملک مورد نظر چه مقدار بیعانه باید پرداخت شود؟

با توجه به نوع پروژه میزان بیعانه شرکت های ساختمانی متفاوت می باشد، البته این میزان معمولا بین 3.000 تا 5.000 لیر می باشد.

6-      آیا با خرید ملک در کشور ترکیه می توان اجازه اقامت (دفترچه اقامت) در این کشور را دریافت کرد؟

بنا بر قانون شماره 6458 که در تاریخ 11.04.2013 در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است اتباع خارجی از جمله ایرانیان با خرید ملک می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا هشت سال این اقامت را تمدید کنند. پس از هشت سال می توانند برای اقامت دائم مراجعه نمایند. با توجه به این که این قانون از تاریخ 01.08.2014 اجرا خواهد شد، در صورت انجام خرید قبل از این تاریخ و با توجه به آن که مراحل اداری ثبت سند بین یک تا دو ماه به طول خواهد انجامید، پس از دریافت سند می توان اقامت شش ماهه دریافت کرده و پس از تاریخ 01.08.2014 برای دریافت اقامت یک ساله مراجعه نمود. علاوه بر این هموطنان ایرانی می توانند در هر شش ماه نود روز در کشور ترکیه بدون دریافت اقامت بمانند. شما می توانید پس از انجام خرید ملک مورد نظر خود از خدمات ما جهت دریافت اقامت بهره مند شوید.

209702 newsdetail

7-      آیا اتباع ایرانی می توانند در کشور ترکیه اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند؟

بله، اتباع ایرانی در برخی از بانک های معتبر ترکیه می توانند حساب بانکی افتتاح کنند.

8-      آیا اتباع ایرانی می توانند در کشور ترکیه درخواست کارت اعتباری بانکی نمایند؟

اتباع ایرانی که در کشور ترکیه دارای اجازه کار بوده و اقامت این کشور را دارند می توانند برای دریافت کارت اعتباری به برخی از بانک های ترکیه مراجعه کرده و بانک پس از بررسی مدارک به درخواست این اشخاص پاسخ خواهد داد.

9-      آیا اتباع ایرانی می توانند ملکی را که در ترکیه خریداری کرده اند اجاره دهند؟

بله، مالکین ایرانی در ترکیه می توانند طبق قوانین مالیاتی که در ترکیه اجرا می شود ملک خود را اجاره دهند.

10-   میزان مالیات سالانه ملک در ترکیه چقدر می باشد؟

میزان مالیات سالانه به اندازه 7.8 درصد ارزش ملک می باشد که پرداخت آن به عهده مالک می باشد که این مالیات را می توان هر سال در دو قسط مساوی پرداخت نمود.

شما هم به این مطلب رای بدهید

(3 رای‌ها)

دفتر تهران

سلام از اينکه به وب سايت ما آمديد خوشحاليم شما مي توانيد هر سوالي و يا در خواستي در خصوص ترکيه داريددر قسمت نظرات پايين صفحه بنويسيد ما در کمترين زمان ممکن به شما پاسخ خواهيم داد در صورتي که تمايل داريد مي توانيد با من به صورت انلاين چت کنيد

تماس ترکیه

با ما تماس بگیرید

املاک در ترکیه

 • برای اجاره آپارتمان در ترکیه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید
 • با شماره 0912 762 44 24 تماس بگیرید
 • یا به صورت انلاین درخواستان را از این فرم  ارسال نمایید

شما هم نظر بدهيد

 • 1چنانچه در خصوص اين مطلب نظر، پيشنهاد و يا تجربه اي داريد، آن را براي ما ارسال کنيد
 • 2نظر شما بارها توسط ساير هموطنان عزيزمان خوانده خواهد شد و در تصميم گيري ايشان بسيار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص اين مطلب عکس، فيلم و... داريد، آن را از اين طريق براي ما ارسال کنيد. پس از تأييد با نام خود شما در سايت نمايش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالي داريد آن را مطرح نماييد، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدرداني از دوستاني که با نظرات خود ما و هموطنان ديگر را در انتخاب خود ياري نموده اند، ماهانه به قيد قرعه جوايزي اهدا خواهد شد

کارشناسانی که به سوالات شما پاسخ می دهند

 • کاترین لانا کارشناس ارشد ترکیه
 • مهلا صدیقی کارشناس ارشد تور ترکیه تور استانبول و تور
 • هدیه نیک فرجام کارشناس ارشد اجاره آپارتمان و خرید خانه در ترکیه