021-57906000

دیدنی های آلانیا| ترکیه | turkey
دیدنی های آلانیا

دیدنی های آلانیا (13)

جاهای دیدنی آلانیا


در اینجا قصد داریم شما را با جاهای دیدنی آلانیا آشنا کنیم، اگر قصد سفر به آلانیا با تورآلانیا را داشتید حتما از این مکان ها دیدن کنید و از آثار تاریخی و فرهنگی این شهر لذت ببید.
الانيا بعضي مواقع از سرزمين کیلیکیا، ( به ترکی استانبول Kilikya ) و بعضي مواقع نيز جزء سرزمين پامفیلیا Pamfilya محسوب شده است که قسمتی از امپراطوری ایران بود. سپس به ترتيب تحت حاكميت هيتيت ها ، يوناني ها و رومي ها در آمده اند . اين شهر كه بواسطه جنگ و اشغالهاي متعدد تخريب گرديده بود از سوي رومي ها مجددا" ساخته شد . در دوره بيزانس نيز به آن نام Kolonoros به زبان بونانی به معناي كوه زيبا داده شد. علاء الدين كيقباد اول، از حكمرانان سلجوقي در قرن 13 نام شهر را به علائيه تغيير داد . آلانيا كه در اواسط قرن 13 به اشغال كارامان ها در آمده بود در سال 1471 ضميمه سرزمين عثماني گرديد.


1) غار داملاتاش Damlatas Caves

 

 این غار مکان مناسبی است برای گردشگران که در آن علاوه بر دیدن مناظر خارق العاده طبیعی امکان دیدن سنگهایی تغییر یافته نیز وجود دارد.در غار دیوار های سنگی که به طرز خارق العاده ای در طول زمان تغییر شکل داده تصاویر بسیار زیبایی را خلق کرده اند.در همین محدوده موزه باستان شناسی و قوم نگاری نیز وجود دارد که بازدید از آنها نیز خالی از لطف نمی باشد

 

2) رودخانه دیم چای آلانیا Dim Çayı

 

 یکی از زیباتزین دیدنی های آلانیا و تفریحی ترین مکان های این شهر برای توریست ها رودخانه دیم چای (به زبان ترکی Dim Çayı) در آلانیا می باشد . رودخانه دیم چای به طول 200 کیلومتر از قونیه به سمت دریای مدیترانه در جریان می باشد . رودخانه دیم چای علاوه بر نقش مهمی که در سرسبزی محیط اطراف خود دارد ، در جذب توریست ها به این محوطه نیز نقش مهمی دارد . تعداد زیادی رستوران در کنار این رودخانه قرار دارند که تخت های چوبی و آلاچیق های زیبایی برای تردد مسافرین روی آب رودخانه دیم چای قرارداده اند .شما می توانید داخل آلاچیق روی آب رودخانه بشینید و غذا خود را میل کنید و از محیط اطراف لذت ببرید .

3) قلعه سرخ درآلانیا alanya kizil kule

 

  اين قلعه كه نام خود را از آجر های قرمز رنگی که در ساخت آن به کار رفته گرفته است ، در سال 1226 ساخته شده است . بلندی قلعه سرخ به 33 متر می رسد و در کنار اسکله آلانیا قرار گرفته است . در قرن سیزدهم به منظور محافظت از اسکله در حملات دریایی و به دستور ساطان کیقباد سلجوقی ساخته شده است . اين قلعه 8 ضلعي داراي 5 طبقه است . از وسط طبقه همكف تا طبقه پنجم يك پلكان وجود دارد . این بنا که یکی از جاهای دیدنی های آلانیا می باشد در سال 1950 بازسازی شد و از سال 1979 در معرض دید عموم قرار گرفته است .طبقه اول این بنا به عنوان موزه آلانیا مورد استفاده قرار گرفته است .

 

4) مسجد آكشابه سلطان در آلانیا AKshabeh Sultan Mosque Alanya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آکشابه سلطان یکی از اولین فرماندهان قلعه آلانیا است . این مسجد از سوی وی در سال 1230 ساخته شده و در نزدیکی قلعه آلانیا قرار دارد در قسمت غربی آن یک مناره قرار دارد که معماری ویژه و مربوط به آن دوره را به یادگار دارد .

 

5) مسجد امير بدرالدين در آلانیا Prince Badr Eddin Mosque

 

 

این مسجد كه امروز مسجد آندیزلی Andızlı نیز نامیده میشود در سال 1227 بدستور امیر بدرالدین ساخته شده است و نام آن به این جهت مسجد امیر بدرالدین نامیده میشده است . علاوه بر قدمت این مسجد ، در این مسجد یك مناره سنگی ساخته شده است که خیلی بلند نیست و منبر این مسجد نیز کنده کاری شده است ویکی از با ارزش ترین نمونه های کنده کاری مربوط به دوران سلجوقی می باشد .

 

6) آمفی تئاتر باستانی یونان

 

 

آمفی تئاتر آلانیا یکی دیگر از بناهای تاریخی آلانیا است که در اوایل قرن دوم ساخته شده است و به افرادی که به مکان های تاریخی علاقه مند هستند توصیه می شود حتما از این مکان دیدن کرده و به تاریخ یونان باستان سفر کنند .

 

7) اسکله آلانیا

 


اسکله آلانیا جزو دیدنی های آلانیا می باشد و اگر به آلانیا سفر می کنید حتماٌ از این منطقه بازدید نمایید . در گذشته اسکله آلانیا به عنوان یک بندر قابل اهمیت در این منطقه برای کارهای تجاری مورد استفاده قرار می گرفته است . امروزه اسلکه آلانیا محل تردد کشتیهای کوچک رنگارنگی است که برای گشت و گذار به آلانیا می آیند . کسانی که به اروپا و شهرنیس در فرانسه سفر نموده اند ، معتقد هستند شباهت زیادی بین اسکله آلانیا و اسکله شهر نیس وجود دارد . پس حتماٌ برای بازدید از این مکان وقت بگذارید . توصیه می کنیم از دستفروشان و سوپرمارکت های این منطقه خرید نکنید چون نرخ ها را به چندین برابر قیمت واقعی می فروشند .


8)موزه آتاترک در آلانیا

 

 

این موزه در محله شكرخانه آلانيا قرار دارد. آتاتورك در سال 1935 در اين خانه متعلق به توفيق آزاک اوغلو مانده است. در 30 آوريل 1980 اين موزه افتتاح شد. چنانچه با تور آلانیا به این شهر سفر کنید و یا به طریق اجاره آپارتمان در آلانیا در این شهر اقامت کنید میتوانید از این اماکن دیدنی بازدید کنید . در طبقه اول موزه، عكسهاي آتاتورك به جاي مانده از جنگ كورتولوش و نيمه اول دوره جمهوريت به نمايش درآمده است. در طبقه دوم، اتاقهاي كار، استراحت و خواب وجود دارد. اين خانه از خانه هاي قديمي آلانيا محسوب مي شود. شهر بندري باستاني ايترپا (اي تاپ) آي تاپ در فاصله 30 كيلومتري شرق آلانيا واقع است. جاده ساحلي آق دنيز درست از وسط اين شهر روم باستان مي گذرد.
مشهودات حاكي از آن است كه اين شهر به خاطر ياد و خاطره ايتوپا همسر آنتيوچوس به اين اسم نامگذاري شده است. در اين شهر بندري به ابعاد 50-100 متر وجود دارد.
اين شهر بر روي تپه اي به شكل شبه جزيره ساخته شده است. رفتن به قلعه شهر بسيار سخت مي باشد. اما با ديدن مناظر اطراف آن تمام خستگي از تنتان بيرون مي رود. جاده، حمام، كليسا، نكروپل و آكروپل شهر همچنان پابرجاست.


9) قلعه آلانیا alanya-castle

 


قلعه آلانیا تنها قلعه باقیمانده از دوران سلجوقی است كه تا به امروز حفاظت شده است . در سال 1225 در محل خرابه های قلعه روم ، از سوی سلطان سلجوقی علاء الدین كیقباد قلعه جدیدی ساخته شده است . این قلعه دارای 83 برج و 140 كنگره بوده است و جزو دیدنی های آلانیا به شمار می رود .این قلعه که روی صخره واقع شده است در بلند ترین بخش ها 250 متر ارتفاع دارد . در سال 2009 میلادی قلعه آلانیا در لیست اماکن تاریخی یونیسکو ثبت گردیده است . در اطراف قلعه آلانیا رستورانهای متعددی قرار گرفته اند و این محل را تبدیل به مکانی توریستی نموده اند . می توانید برای صرف غذا و یا نوشیدنی در این رستوران ها توقفی داشته باشید و از منظره بی نظیرقلعه آلانیا لذت ببرید .

 

10) پارک آبی آلانیا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


پارک آبی آلانیا در 30 کیلومتری آلانیا در منطقه Okudzalar واقع شده است. در اینجا بیش از 23 سُرسُره آبی برای تمام سنین و سلیقه های مختلف وجود دارد. در پارک آبی آلانیا شما رودخانه " تنبل" و "Kamikadze" با ارتفاع بسیار زیاد یا "سیاه چاله" مرموز را مشاهده می کنید و برای شما خیلی هیجان انگیز خواهد بود. پارک آبی آلانیا بهترین مکان برای تمام اعضای خانواده می باشد. شما می توانید تمام روز را به شنا، خوردن ناهار در کافه ها و رستوران های مختلف و یا آفتاب گرفتن بپردازید و از تور آلانیا نهایت بهره را ببرید.

 

11) کلیسای آیا یورگی آلانیا  Aya yurgi Church Alanya

 


یکی دیگر از  جاهای دیدنی آلانیا، کلیسای کوچکی در داخل قلعه آلانیا ست که تحت نام آیا یورگی (هاگیوس گئورگیوس ) شناخته می شود که در تور آلانیا میتوانید از آن دیدن کنید و تصور می شود در قرن ششم میلادی ساخته شده و مربوط به دوره بیزانس باشد. با بالا رفتن اهمیت دینی در گذر زمان به کلیسای جامع درآمده است. این تنها اثربه یادگار مانده از سلجوقیان قلعه نم می باشدوجزء نادر ترین بناهای دوره قبل ازاسلامیت ترکها به شمار می رود. این کلیسا در شهر آلانیا می باشد. در داخل این کلیسا که ویژگی اصلی اش را حفظ کرده به اثر های تخریب شده و یا کنده شده و بجای مانده بر می خوریم. جاهای تاریخی دیگر توریسم فرهنگی جاهای تاریخی دیگر قلعه آلانیا تنها قلعه سلجوقی سالم مانده است. در سال ۱۲۲۵میلادی قلعه جدیدی از طرف سلطان سلجوقی ، علاءالدین کیقباد بر روی قلعه رومی بنا شده است.
قلعه که شامل ۸۳برج و ۱۴۰بارو می باشد از سه طرف توسط دیوار قلعه ها محاصره شده است. قلعه که از کلیسای آیا یورگی ، مسجد کانونی سلطان سلیمان ترکیه ، آرامگاه آکشا به سلطان ، حمام سلجوقی، آراستا ، تربت پستی زینب، کاخ سلطان علاءالدین ، آب انبار های کوچک و بزرگ ، چراغ دریایی و زندان تشکیل شده است یک گنجینه تاریخی است.

 

12)غار کورسانلار در آلانیا ترکیه  Kursanlar cave in Alanya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از دیدنی های تور ترکیه آلانیا که دیدن از آن برایتان هیجان انگیز است ، غار دزدان دریایی آلانیا ست . این غار محل نگهداری و انبار کالاهای مسروقه و نیز پنهان کردن دخترانی که از سوی دزدان دریایی اسیر شده اند، بوده است . دهانه این غار حدودا ۱۰ مترعرض و پنج متر ارتفاع دارد ، برای ورود قایقها بسیار مناسب است، در داخل این غار که از جاهای دیدنی الانیا ست می توان سنگهای رنگارنگی که مانند گنبد مساجد روی انسان را می پوشاند و نیز تاریکی مسیر شمال را مشاهده نمود .

 

13)بندر کشتی سازی سلجوقی در آلانیا

 


بندر سلجوق که در سال ۱۲۲۸ احداث گردیده، ۵۶٫۵ متر طول و ۴۴ متر عمق داشته و داری ۵ انبار میباشد.برای مقابله با هرگونه تهدید از سمت جنوب ، این تاسیسات با دو بارو و برج بالای انبار ها ، محافظت شده است. چنانچه با تور ترکیه به این شهر سفر کنید از این دیدن این اماکن دیدنی لذت خواهید برد .

 

14)شهر بندری ایوتاپه آلانیا

 


ایوتاپه در ۳۰ کیلومتری شرق آلانیا میباشد و یک بزرگراه مدرن در حاشیه ساحل مدیترانه شما را به این شهر رومی میرساند.نام این شهر به یادبود همسر شاه آنتیکوس،یوتاپه نامیده شده است.اگر با تور ترکیه گذارتان به این شهر افتاد ، دارای یک بندر کوچک ۵۰ تا ۱۰۰ متری میباشد.از بقایای محافظت شده و باقیمانده این شهر که از بهترین اماکن دیدنی آلانیا ست میتوان به بقایای جاده قدیمی و حمام ،کلیسا،نکروپل وآکروپل اشاره کرد. در سفر به آلانیا میتوانید از مراکز خرید در آلانیا نیز دیدن کنید .

 

15) سپادره در آلانیا ترکیه

 


یکی از زیباترین و بکرترین دیدنی های طبیعی شهر آلانیا ، دره سپادره در آلانیا می باشد . این منطقه زیبا که در فاصله 40 کیلومتری مرکز شهر آلانیا قرار گرفته است از لحاظ طبیعی بسیار زیبا می باشد . آبشاری که از بالای کوی پایین می آیدو در مسیر دره جریان دارد و در انتها نیر به محوطه بکر و سرسبزی منتهی می گردد . روی مسیر دره برای پیاده روی مسیری پلکانی تعبه شده است که می توانید قدم بزنید و از طببعت زیبا لذت ببرید و در محوطه پارک مانندی که در کنار برکه در پایین این محوطه قرار دارد نیز رستورانی برای پذیرایی شما مهیا شده است . بدون شک این منطقه جزو زیباترین دیدنیهای آلانیا می باشد . حتماٌ در طول مدت اقامت خود در آلانیا از این منطقه دیدن کنید .

نوشته شده توسط

موزه آتاترک در آلانیا

موزه آتاترک در آلانیا این موزه در محله شكرخانه آلانيا قرار دارد. آتاتورك در سال 1935 در اين خانه متعلق به توفيق آزاک اوغلو مانده است. در 30 آوريل 1980 اين موزه افتتاح شد. چنانچه با تور آلانیا به این شهر سفر کنید و یا به طریق اجاره آپارتمان در آلانیا در این شهر اقامت کنید میتوانید از این اماکن دیدنی بازدید کنید . در طبقه اول موزه، عكسهاي آتاتورك…
نوشته شده توسط

کلیسای آیا یورگی آلانیا

کلیسای آیا یورگی آلانیا Aya yurgi Church Alanya از دیدنی های آلانیا ، کلیسای کوچکی در داخل قلعه آلانیا ست که تحت نام آیا یورگی (هاگیوس گئورگیوس ) شناخته می شود که در تور آلانیا میتوانید از آن دیدن کنید و تصور می شود در قرن ششم میلادی ساخته شده و مربوط به دوره بیزانس باشد. با بالا رفتن اهمیت دینی در گذر زمان به کلیسای جامع درآمده است. این…
نوشته شده توسط

غار کورسانلار در آلانیا ترکیه

غار کورسانلار در آلانیا ترکیه Kursanlar cave in Alanya, Turkey از دیدنی هایتور ترکیه آلانیا که دیدن از آن برایتان هیجان انگیز است ، غار دزدان دریایی آلانیا ست .  این غار محل نگهداری و انبار کالاهای مسروقه و نیز پنهان کردن دخترانی که از سوی دزدان دریایی اسیر شده اند، بوده است . دهانه این غار حدودا ۱۰ مترعرض و پنج متر ارتفاع دارد ، برای ورود قایقها بسیارمناسب…
نوشته شده توسط

بندر کشتی سازی سلجوقی در آلانیا

  بندر کشتی سازی سلجوق در  آلانیا ترکیه  بندر سلجوق که در سال ۱۲۲۸ احداث گردیده، ۵۶٫۵ متر طول و ۴۴ متر عمق داشته و داری ۵ انبار میباشد.برای مقابله با هرگونه تهدید از سمت جنوب ، این تاسیسات با دو بارو و برج بالای انبار ها ، محافظت شده است. چنانچه با تور ترکیه به این شهر سفر کنید از این دیدن این اماکن دیدنی لذت خواهید برد . جهت…
نوشته شده توسط

شهر بندری ایوتاپه در آلانیا از دیگر جذابیتهای توریستی این شهر

شهر بندری ایوتاپه آلانیا ایوتاپه در ۳۰ کیلومتری شرق آلانیا میباشد و یک بزرگراه مدرن در حاشیه ساحل مدیترانه شما را به این شهر رومی میرساند.نام این شهر به یادبود همسر شاه آنتیکوس،یوتاپه نامیده شده است.اگر با تور ترکیه گذارتان به این شهر افتاد ، دارای یک بندر کوچک ۵۰ تا ۱۰۰ متری میباشد.از بقایای محافظت شده و باقیمانده این شهر که از بهترین اماکن دیدنی آلانیا ست میتوان به…
نوشته شده توسط

سپادره در آلانیا ترکیه

سپادره  در آلانیا ترکیه یکی از زیباترین و بکرترین دیدنی های طبیعی شهر آلانیا ، دره  سپادره در آلانیا می باشد . این منطقه زیبا که در فاصله 40 کیلومتری مرکز شهر آلانیا قرار گرفته است از  لحاظ طبیعی بسیار زیبا می باشد . آبشاری  که از بالای کوی پایین می آیدو در مسیر دره جریان دارد و در انتها نیر به محوطه بکر و سرسبزی منتهی می گردد .…
نوشته شده توسط

دیم چای در آلانیا ترکیه

دیم چای در آلانیا ترکیه  یکی از زیباتزین دیدنی های آلانیا و تفریحی ترین مکان های این شهر برای توریست ها  رودخانه دیم چای در آلانیا می باشد .  رودخانه دیم چای به طول 200 کیلومتر از قونیه به سمت دریای مدینرانه در جریان می باشد . رودخانه دیم چای  علاوه بر نقش مهمی که در سرسبزی محیط اطراف خود دارد ، در جذب توریست ها به این محوطه نیز  نقش…
نوشته شده توسط

پارک آبی آلانیا از جذابیت های توریستی آلانیا

پارک آبی آلانیا از جذابیت های توریستی آلانیا در شهر آلانیا نیز مانند تمام شهرهای ساحلی ترکیه ، برای علاقمندان به سرسره ها و بازیهای آبی ، دو پارک آبی قرار دارد . اولین پارک آبی در آلانیا که قدیمی میباشد ، در مرکز شهر آلانیا خیابان آتاتورک منطقه داملاتاش واقع  شده است . این پارک آبی  با اینکه  خیلی بزرگ نیست اما در طول  فصل تابستان بسیار شلوغ میشود…
نوشته شده توسط

قلعه سرخ درآلانیا

قلعه سرخ درآلانیا اين قلعه كه نام خود را از آجر های قرمز رنگی  که در ساخت آن به کار رفته گرفته است  ، در سال 1226 ساخته شده است .   بلندی قلعه سرخ به 33 متر می رسد و در کنار اسکله آلانیا قرار گرفته است . در قرن سیزدهم به منظور محافظت از اسکله در حملات دریایی و به دستور ساطان کیقباد سلجوقی ساخته شده است  .…
نوشته شده توسط

مسجد آكشابه سلطان

مسجد آكشابه سلطان در آلانیا  آکشابه سلطان یکی از اولین فرماندهان قلعه آلانیا است . این مسجد از سوی وی در سال 1230 ساخته شده و در نزدیکی قلعه آلانیا  قرار دارد  در  قسمت غربی آن یک مناره قرار دارد که معماری ویژه  و مربوط به آن دوره را به یادگار دارد .  ترکیه,تورترکیه
نوشته شده توسط

مسجد امير بدرالدين در آلانیا

مسجد امير بدرالدين در آلانیا   Prince Badr Eddin Mosque این مسجد كه امروز مسجد آندیزلی Andızlı  نیز نامیده میشود  در سال 1227 بدستور امیر بدرالدین ساخته شده است و نام آن به این جهت مسجد امیر بدرالدین نامیده میشده است . علاوه بر قدمت این مسجد ، در این مسجد  یك مناره سنگی ساخته شده است  که خیلی بلند نیست و منبر این مسجد نیز  کنده کاری شده است…
نوشته شده توسط

اسکله آلانیا

اسکله آلانیا اسکله آلانیا  جزو دیدنیهای آلانیا می باشد و اگر به آلانیا سفر می کنید حتماٌ از این منطقه بازدید نمایید . در گذشته اسکله آلانیا به عنوان یک بندر قابل اهمیت در این منطقه برای کارهای تجاری مورد استفاده قرار می گرفته است . امروزه اسلکه آلانیا محل تردد کشتیهای کوچک رنگارنگی است که برای گشت و گذار به آلانیا می آیند . کسانی که به اروپا  و…
نوشته شده توسط

قلعه آلانیا alanya-castle

قلعه آلانیا    alanya-castle قلعه آلانیا تنها قلعه باقیمانده از دوران سلجوقی است كه تا به امروز حفاظت شده است . در سال 1225 در محل خرابه های قلعه روم ، از سوی سلطان سلجوقی علاء الدین كیقباد قلعه جدیدی ساخته شده است . این قلعه دارای 83 برج و 140 كنگره بوده  است و  جزو دیدنی های آلانیا به شمار می رود  .این قلعه که روی صخره واقع شده…