021-57906000

هشدار
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 954
بدروم| ترکیه | turkey
بدروم

بدروم

آفتاب و دریا و شهری که با خانه های سفید در جنوب ترکیه و در کنار ساحل واقع شده است . در بدروم غروب آفتاب ، وزش باد ، بوی دریا و همه چیز متفاوت است . در واقع بدروم مانند شبه جزیره از سه طرف توسط دریا احاطه شده و از یک طرف هم به خشکی متصل است .

امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يك منطقه توريستي را در خود جمع كرده يكي از مراكز مهم گردشگري است كه در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان كشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني كه با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند.

بودروم كه در گذشته هاليكارناسوس خوانده مي شد مهد تمدنهاي بسياري بوده است . اين شهر كه در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسياري از مردماني بود كه از جزاير درياي اژه مي آمدند.اين شهر در گذشته يكي از مراكز بسيار مهم محسوب مي شد و در منطقه بين ايونيا ، لي كيا و كاريا كه نسبت به سايرين كوچكتر است قرار دارد. بودروم يكي از شهرهاي مهم كاريا شد. اين منطقه ، افراد مشهوري همچون مورخ نامدار هرودوت اولين درياسالار زن آرتيميسا اول و آرتيميسا دوم را پرورش داده است.


بدروم يك مركز توريستي است بيشتر درامد اين شهر از اين صنعت است . صنايع ديگري نيز در اين شهر وجود دارد. ساخت قايقها به مدل كرجي در كارخانه كشتي سازي ايچملر كه اكنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته ، همانند گذشته ادامه دارد.در اين تاسيسات كه خود به اندازه كارخانه مي باشد با تكنولوژي مدرن كشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوكس بطول 30 متر توليد مي شود.
در بودروم يك لنگرگاه كشتي به ظرفيت 275 كشتي قرار دارد . همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري كشتي ها انجام ميگيرد.
صنايع دستي ، كشاورزي و نساجي از ديگر صناعي اين منطقه است.

 

چطور می توانید به بدروم سفر کنید ؟

فرودگاه میلاس - بودروم در 30 کیلومتری مرکز شهر است .در فصل تابستان معمولاٌ  از ایران پرواز هایی  به این فرودگاه انجام می شود . از طرف دیگر می توانید از پرواز های ازمیر استفاده کنید و مسیر بین ازمیر و بدروم را که حدود 4 تا 5 ساعت می باشد را به صورت زمینی طی کنید . از فرودگاههای استانبول و آنکارا نیز پرواز های داخلی در سرتاسر سال به بدروم برقرار است .

 

طبقه بندي هاي فرزند

دیدنی های بدروم

دیدنی های بدروم

بودروم يكي از مهمترين شهرهاي تفريحي سواحل درياي اژه مي باشد. علاوه بر جنب و جوشي كه در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابيت شبهاي بدروم نيز از ويژگيهاي اين شهر است. از اماكن ديدني اين شهر مي توان موزه باستان شناسي زير زميني ، موزه روباز ، تئاتر باستاني ، گور سنگها ، درب ميندوس ، قلعه چيفيت ، قلعه بودروم ، مسجد مصطفي پاشا ، مسجد تپه جيك و مسجد عدليه را نام برد.
استفاده از سواحل دريا و ورزش هاي آبي و همچنين گشت هاي روزانه دريايي با قايق يكي از تفريحات بودروم محسوب مي شود.

 

مشاهده موارد...
مراکز خرید بدروم

مراکز خرید بدروم

شهر بدروم ترکیه ،  در گذشته فقط به عنوان مرکز توریستی شناخته می شد و مسافرین بیشتر جهت استراحت  و لذت بردن از امکانات هتل های 3 ستاره این منطقه به بدروم سفر می کردند  و مراکز  خرید زیادی در این شهر به  چشم  نمی خورد . اما امروزه به جز مراکز خرید محلی  در بدروم ، مراکز خرید  بزرگ و لوکسی نیز دایر شده اند که پذیرای مسافرین محترم می باشد . اطلاعات مربوط به مراکز خرید بدروم را در این بخش سایت مطالعه نمایید .

مشاهده موارد...